Skip to main content

Parcel · Map 69 · Lot 29

392 LONG MTN RD

Owner: NEMINSKI PERRY J + LAURA L

Assessed value

$393,050

$281,050 bldg

Acreage

4.18 ac

$94,031 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Jun 15, 1999

    NEMINSKI PERRY J + LAURA L

    Bk/Pg 0612/0438

    $275,000
  2. Jun 15, 1999

    ROGERS GARY W + PATRICIA T

    Bk/Pg 0612/0436

  3. Oct 11, 1983

    ROGERS GARY&PATRICIA T

    Bk/Pg 0310/0852

More on Long Mtn Rd

View source assessor card