Skip to main content

Parcel · Map 71 · Lot 16

218 MERRYALL RD

Owner: BRADBURY MICHAEL R + SUSAN S

Assessed value

$325,990

$178,080 bldg

Acreage

8.6 ac

$37,906 / ac

Land use

101

R80

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Aug 27, 2025

    BRADBURY MICHAEL R + SUSAN S

    Bk/Pg 1292/410

  2. Jan 23, 2024

    BRADBURY MICHAEL R + SUSAN S

    Bk/Pg 1269/737

  3. Jan 20, 2016

    BRADBURY MICHAEL R + SUSAN S

    Bk/Pg 1122/1023

  4. Apr 23, 2008

    BRADBURY MICHAEL + SUSAN

    Bk/Pg 0963/1059

  5. Oct 21, 1976

    BRADBURY MICHAEL R + SUSAN SOMERS

    Bk/Pg 0249/0741

More on Merryall Rd

View source assessor card