Skip to main content

Parcel · Map 71 · Lot 22

27 DIAMOND LN

Owner: SIMON STEFAN

Assessed value

$655,760

$537,250 bldg

Acreage

4.87 ac

$134,653 / ac

Land use

101

R80

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Oct 28, 2024

    SIMON STEFAN

    Bk/Pg 1279/1131

    $950,000
  2. Dec 30, 2014

    DIAMOND LISA C LIVING TRUST

    Bk/Pg 1105/0132

  3. Apr 3, 1991

    DIAMOND LISA CAROL

    Bk/Pg 0433/0593

More on Diamond Ln

View source assessor card