Skip to main content

Parcel · Map 73 · Lot 29 · Unit 4

6 KINNEY FARM LN

Owner: JAQUITH DAVID PAUL

Assessed value

$379,540

$274,400 bldg

Acreage

5.17 ac

$73,412 / ac

Land use

101

R80

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Dec 8, 2025

    JAQUITH DAVID PAUL

    Bk/Pg 1296/626

  2. Apr 3, 2024

    JAQUITH DAVID PAUL 50%

    Bk/Pg 1272/106

  3. May 1, 2023

    JAQUITH DAVID PAUL 50%

    Bk/Pg 1259/827

  4. Aug 21, 2019

    JAQUITH, DAVID PAUL

    Bk/Pg 1181/1052

  5. Sep 22, 2014

    JAQUITH DAVID PAUL

    Bk/Pg 1100/0934

    $300,000

More on Kinney Farm Ln

View source assessor card