Skip to main content

Parcel · Map 80 · Lot 82 · Unit 1

5 KINNEY FARM LN

Owner: WOHLSCHLAEGER RONALD G + JANIS M

Assessed value

$408,590

$305,550 bldg

Acreage

3.38 ac

$120,885 / ac

Land use

101

R80

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Oct 19, 1995

    WOHLSCHLAEGER RONALD G + JANIS M

    Bk/Pg 0524/0447

    $240,000
  2. Apr 11, 1995

    HILL & YOUNG BUILDERS

    Bk/Pg 0513/0232

  3. Dec 24, 1986

    HAMILTON B ETAL % JONES L

    Bk/Pg 361 215/0

  4. Dec 24, 1986

    HAMILTON B ETAL % JONES L

    Bk/Pg 0000/0361

More on Kinney Farm Ln

View source assessor card