Assessed value
$2,880
Acreage
10.56 ac
$273 / ac
Land use
600
R80
Year built
—
Owner mailing
Ridgefield Park, NJ
Different from property address (absentee owner)
Recorded sales
Dec 23, 2020
— MITCHELL, MICHAEL + LYNN
Bk/Pg 1209/593
Oct 30, 2017
— EDWARDS LARRY
Bk/Pg 1154/0712
Aug 8, 2017
— EDWARDS LARRY + MAGUIRE THOMAS J
Bk/Pg 1150/0708
Jan 30, 2004
— 109 NORTH LLC
Bk/Pg 0798/1156
Mar 12, 2001
— SIX BELLES FARM LLC
Bk/Pg 0658/0001
More on Walker Brook Rd
21 WALKER BROOK RD
$5,040 · 3 ac
60 WALKER BROOK RD
$435,330 · 6.11 ac
105 WALKER BROOK RD
$1,200,470 · 31.7 ac · Built 1950
250 WALKER BROOK RD
$317,590 · 2.86 ac
265 WALKER BROOK RD
$429,380 · 10.62 ac
269 WALKER BROOK RD
$454,790 · 15.1 ac
286 WALKER BROOK RD
$297,360 · 2.76 ac
323 WALKER BROOK RD
$159,600 · 0.91 ac · Built 1991