Skip to main content

Parcel · Map 74 · Lot 7

27 WIETING RD

Owner: CIMORELLI NICHOLAS B; STEPINSKI LAUREN J

Assessed value

$316,260

$251,020 bldg

Acreage

1.2 ac

$263,550 / ac

Land use

101

R80

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Jul 2, 2025

    CIMORELLI NICHOLAS B

    Bk/Pg 1289/1142

    $470,000
  2. Apr 21, 2022

    OBERHEIM ARTHUR R

    Bk/Pg 1243/342

    $400,000
  3. Sep 28, 2021

    PAREDES, JOSE

    Bk/Pg 1230/593

    $178,000
  4. Dec 4, 2020

    VAN VLECK BARBARA

    Bk/Pg 1207/922

  5. Nov 22, 1999

    VANVLECK BARBARA

    Bk/Pg 0624/0092

More on Wieting Rd

View source assessor card