Skip to main content

Parcel · Map 75 · Lot 55

20 WALLER RD

Owner: GRISELL SUSAN

Assessed value

$189,770

$115,220 bldg

Acreage

3 ac

$63,257 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

Gaylordsville, CT

Recorded sales

  1. Mar 14, 2011

    GRISELL SUSAN

    Bk/Pg 1027/0528

  2. Mar 22, 1996

    STALTER RICHARD + GRISELL SUSAN

    Bk/Pg 0532/0354

  3. Dec 14, 1992

    LENNON RUTH

    Bk/Pg 0463/0744

  4. Aug 3, 1966

    LENNON BERNARD + RUTH

    Bk/Pg 0174/0742

More on Waller Rd

View source assessor card