Skip to main content

Parcel · Map 77 · Lot 75

15 TAMARACK RD

Owner: MILTNER EDWARD J + TRACY R

Assessed value

$295,400

$217,140 bldg

Acreage

1.22 ac

$242,131 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Mar 26, 2009

    MILTNER EDWARD J + TRACY R

    Bk/Pg 0982/0698

    $272,500
  2. Mar 26, 2009

    MUNSON BURRITT L + DORIS M

    Bk/Pg 0982/0697

  3. Oct 21, 1996

    MUNSON BURRITT L + DORIS H

    Bk/Pg 0546/0725

  4. Jul 7, 1994

    MUNSON BURRITT L JR

    Bk/Pg 0498/0040

  5. Nov 25, 1986

    MUNSON BURRITT L JR& GENIE

    Bk/Pg 0359/0394

More on Tamarack Rd

View source assessor card