Assessed value
$581,960
$418,600 bldg
Acreage
14.9 ac
$39,058 / ac
Land use
101
R80
Year built
—
Owner mailing
New Milford, CT
Recorded sales
May 7, 2013
— LEWIS LINDA L
Bk/Pg 1074/0713
Mar 9, 1972
— LEWIS MORTON W + LINDA L
Bk/Pg 0212/0418
Assessed value
$581,960
$418,600 bldg
Acreage
14.9 ac
$39,058 / ac
Land use
101
R80
Year built
—
New Milford, CT
May 7, 2013
— LEWIS LINDA L
Bk/Pg 1074/0713
Mar 9, 1972
— LEWIS MORTON W + LINDA L
Bk/Pg 0212/0418