Skip to main content

Parcel · Map 80 · Lot 43

116 UPLAND RD

Owner: TRAN PATTI + DAT TRUST

Assessed value

$501,760

$355,530 bldg

Acreage

9.67 ac

$51,888 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

116 UPLAND RD NEW MILFORD, CT 06776

Recorded sales

  1. Jun 25, 2024

    TRAN PATTI + DAT TRUST

    Bk/Pg 1275/130

    $853,290
  2. Sep 11, 1978

    MULLEN ROBERT + BARBARA

    Bk/Pg 0268/0843

    $34,000

More on Upland Rd

View source assessor card