Skip to main content

Parcel · Map 80 · Block 4 · Lot 33

3 CRESCENT LN

Owner: SINAPI ANTHONY + CATHERINE

Assessed value

$325,570

$248,990 bldg

Acreage

1.02 ac

$319,186 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Dec 21, 2020

    SINAPI ANTHONY + CATHERINE

    Bk/Pg 1209/227

    $377,000
  2. Aug 27, 2020

    LEKAJ, TEUTA

    Bk/Pg 1200/942

  3. Oct 5, 2015

    LEKAJ TAHIR

    Bk/Pg 1118/0254

  4. Sep 9, 2015

    LEKAJ TAHIR

    Bk/Pg 1117/0114

    $180,000
  5. Dec 2, 2014

    CARR DAVID E JR EST OF

    Bk/Pg 1103/0854

More on Crescent Ln

View source assessor card