Skip to main content

Parcel · Map 83 · Lot 8

58 GROVE RD

Owner: WARM, NICOLE C

Assessed value

$225,820

$155,820 bldg

Acreage

1.2 ac

$188,183 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

Gaylordsville, CT

Recorded sales

  1. May 18, 2020

    WARM, NICOLE C

    Bk/Pg 1194/1161

    $190,000
  2. Dec 17, 2019

    RYAVEC LUBENSKY, KAREN

    Bk/Pg 1188/121

  3. May 10, 1996

    RYAVEC KAREN L

    Bk/Pg 0536/0015

  4. Mar 4, 1996

    RYAVEC-SEVOIAN KAREN

    Bk/Pg 0531/0300

  5. May 27, 1988

    SEVOIAN JAMES S&KAREN R

    Bk/Pg 0390/0404

More on Grove Rd

View source assessor card
58 GROVE RD — New Milford Land Records