Skip to main content

Parcel · Map 83 · Lot 19

40 GROVE RD

Owner: LARSON EDWIN J REV LIVING TRUST; LARSON EDWIN J TRUSTEE

Assessed value

$363,230

$267,820 bldg · $4,060 land

Acreage

2.67 ac

$136,041 / ac

Land use

107

R40

Year built

Owner mailing

40 GROVE RD GAYLORDSVILLE, CT 06755

Recorded sales

  1. Jan 9, 2015

    LARSON EDWIN J REV LIVING TRUST

    Bk/Pg 1105/0472

  2. Jul 30, 2014

    LARSON EDWIN J

    Bk/Pg 1098/0429

  3. Sep 10, 1998

    LARSON EDWIN J + L RUTH

    Bk/Pg 0591/0522

    $38,000

More on Grove Rd

View source assessor card