Skip to main content

Parcel · Map 83 · Lot 75

67 GROVE RD

Owner: SHIMKO, JOSEPH J JR

Assessed value

$253,610

$179,970 bldg

Acreage

1.5 ac

$169,073 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

Gaylordsville, CT

Recorded sales

  1. Jun 25, 2021

    SHIMKO, JOSEPH J JR

    Bk/Pg 1223/583

  2. Jun 25, 2021

    SHIMKO JOSEPH F III + CATHERINE E

    Bk/Pg 1223/582

  3. Aug 4, 1994

    SHIMKO JOSEPH F III + CATHERINE E

    Bk/Pg 0499/0978

    $120,000
  4. May 20, 1994

    LAWRENCE ROBERT&JOHNSON DELOS

    Bk/Pg 0494/0679

    $43,000
  5. Jun 23, 1988

    LATOUR STEPHEN

    Bk/Pg 0392/0566

More on Grove Rd

View source assessor card