Assessed value
$312,130
$245,490 bldg
Acreage
1.07 ac
$291,710 / ac
Land use
101
R40
Year built
—
Owner mailing
Briarwood, NY
Different from property address (absentee owner)
Recorded sales
Jul 23, 1993
— KOTARSKI THOMAS + DERISO MARIE
Bk/Pg 0476/0043
May 18, 1992
— LILLIS DAVID C
Bk/Pg 0451/0972
More on Browns Forge Rd
1 BROWNS FORGE RD
$439,460 · 0.34 ac
2 BROWNS FORGE RD
$273,350 · 2.95 ac
9 BROWNS FORGE RD
$511,210 · 12.58 ac · Built 1975
14 BROWNS FORGE RD
$359,030 · 3.2 ac
15 BROWNS FORGE RD
$251,930 · 1 ac
18 BROWNS FORGE RD
$341,880 · 5.16 ac
26 BROWNS FORGE RD
$371,000 · 2 ac
36 BROWNS FORGE RD
$355,040 · 1.35 ac · Built 2001