Skip to main content

Parcel · Map 84 · Lot 52

607 LONG MTN RD

Owner: FITZGERALD DENNIS G + MELANIE S

Assessed value

$349,090

$268,730 bldg

Acreage

1.29 ac

$270,612 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

Gaylordsville, CT

Recorded sales

  1. May 23, 2016

    FITZGERALD DENNIS G + MELANIE S

    Bk/Pg 1128/0235

    $360,000
  2. Feb 2, 2007

    CHIRLIAN ROBERT S + GAIL PUDALOFF

    Bk/Pg 0927/0704

    $435,000
  3. Mar 8, 2006

    DIKE BRUCE DOUGLAS

    Bk/Pg 0894/0889

  4. Oct 18, 1999

    DIKE JEFFREY G + BRUCE DOUGLAS

    Bk/Pg 0621/0766

  5. Oct 18, 1999

    DIKE JEFFREY G + JUDITH K EST OF

    Bk/Pg 0621/0765

More on Long Mtn Rd

View source assessor card