Skip to main content

Parcel · Map 10 · Lot 38

9 MOREY RD

Owner: HASSIAK PETER

Assessed value

$626,360

$521,990 bldg

Acreage

4.99 ac

$125,523 / ac

Land use

101

R40/80

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Dec 1, 2023

    HASSIAK PETER

    Bk/Pg 1268/157

  2. Dec 1, 2023

    HASSIAK MARILYN EST OF

    Bk/Pg 1268/156

  3. May 4, 2023

    HASSIAK MARILYN EST OF

    Bk/Pg 1259/1126

  4. Mar 10, 2022

    HASSIAK MARILYN

    Bk/Pg 1241/27

  5. Oct 12, 2004

    HASSIAK DONALD + MARILYN

    Bk/Pg 0834/0436

    $652,000

More on Morey Rd

View source assessor card