Skip to main content

Parcel · Map 10 · Lot 48

4 MOREY RD

Owner: CASE JON P + DARLA M

Assessed value

$413,420

$284,830 bldg

Acreage

3.47 ac

$119,141 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Apr 29, 1994

    CASE JON P + DARLA M

    Bk/Pg 0493/0100

    $255,000
  2. Apr 27, 1993

    CITICORP MORTGAGE INC

    Bk/Pg 0471/0110

  3. Oct 13, 1988

    KARESH JEWEL

    Bk/Pg 0398/0258

    $328,500

More on Morey Rd

View source assessor card