Skip to main content

Parcel · Map 86 · Lot 15

91 SQUIRE HILL RD

Owner: IVLER SANFORD A + JOAN P

Assessed value

$431,900

$322,000 bldg

Acreage

2.88 ac

$149,965 / ac

Land use

101

R80

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Sep 25, 1998

    IVLER SANFORD A + JOAN P

    Bk/Pg 0592/0742

    $303,500
  2. Feb 28, 1996

    BAEDER ARLENE

    Bk/Pg 0530/0990

  3. Sep 29, 1995

    BAEDER GEORGE + ARLENE

    Bk/Pg 0522/0998

    $270,000
  4. Jul 11, 1985

    MORGENSTERN DR MURRY +

    Bk/Pg 0330/0411

    $147,000

More on Squire Hill Rd

View source assessor card
91 SQUIRE HILL RD — New Milford Land Records