Skip to main content

Parcel · Map 86 · Lot 18 · Unit A

99 SQUIRE HILL RD

Owner: KARTCHNER CHRIS P + GABRIELE S

Assessed value

$315,770

$193,060 bldg

Acreage

6.04 ac

$52,280 / ac

Land use

101

R80

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Apr 30, 2013

    KARTCHNER CHRIS P + GABRIELE S

    Bk/Pg 1073/1120

  2. Dec 11, 2002

    KARTCHNER CHRIS P + GABRIELE S

    Bk/Pg 0730/1088

    $385,000
  3. Jan 29, 1999

    NELSON JEFFREY J + SHELLBY L

    Bk/Pg 0602/0523

    $185,000
  4. Apr 10, 1997

    BRISTOL CATHERINE

    Bk/Pg 0555/0763

  5. Dec 10, 1959

    BRISTOL MILTON B + CATHERINE M

    Bk/Pg 0139/0450

More on Squire Hill Rd

View source assessor card