Skip to main content

Parcel · Map 86 · Lot 38

78 SQUIRE HILL RD

Owner: JOLY DE LOTBINIERE CHRISTOPHER DAVID +; VICTORIA C

Assessed value

$544,880

$436,730 bldg

Acreage

3.51 ac

$155,236 / ac

Land use

101

R80

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Dec 15, 2016

    JOLY DE LOTBINIERE CHRISTOPHER DAVID +

    Bk/Pg 1139/0094

  2. Mar 4, 2004

    DELOTBINIERE CHRISTOPHER + VICTORIA C

    Bk/Pg 0802/1184

    $350,000
  3. Sep 30, 1970

    FISCHMAN BERNARD S + BARBARA G

    Bk/Pg 0201/0382

More on Squire Hill Rd

View source assessor card