Skip to main content

Parcel · Map 86 · Lot 39

72 SQUIRE HILL RD

Owner: MURPHY GARY W + SUSAN

Assessed value

$585,340

$479,010 bldg

Acreage

3.2 ac

$182,919 / ac

Land use

101

R80

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Jul 24, 2003

    MURPHY GARY W + SUSAN

    Bk/Pg 0768/0619

  2. Nov 1, 2002

    MURPHY GARY W + SUSAN +

    Bk/Pg 0725/0328

  3. Aug 10, 2000

    MURPHY GARY + SUSAN

    Bk/Pg 0641/0634

    $75,000
  4. Aug 30, 1995

    OETTINGER BEATRICE H

    Bk/Pg 0521/0226

  5. Nov 21, 1991

    OETTINGER BEATRICE H

    Bk/Pg 0444/0454

More on Squire Hill Rd

View source assessor card