Skip to main content

Parcel · Map 88 · Lot 2 · Unit 2

53 SAWYER HILL RD

Owner: SCHUSTER LEONARD E

Assessed value

$599,760

$394,030 bldg

Acreage

12.1 ac

$49,567 / ac

Land use

101

R80

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Dec 7, 2006

    SCHUSTER LEONARD E

    Bk/Pg 0922/0420

    $675,000
  2. Jan 26, 1996

    LEVINE ARTHUR + FENTINMAN LINDA

    Bk/Pg 0529/0447

    $360,000
  3. Jul 18, 1986

    DAVIS BILL C

    Bk/Pg 0350/0582

More on Sawyer Hill Rd

View source assessor card