Skip to main content

Parcel · Map 88 · Lot 11

30 SAWYER HILL RD

Owner: SCHMIDT-COSTELLO PATRICIA A

Assessed value

$217,210

$135,940 bldg

Acreage

1.94 ac

$111,964 / ac

Land use

101

R80

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Dec 14, 2010

    SCHMIDT-COSTELLO PATRICIA A

    Bk/Pg 1022/0611

  2. Jun 2, 1993

    SCHMIDT PATRICIA A

    Bk/Pg 0473/0017

    $125,500
  3. Mar 31, 1988

    PAULL DEAN M

    Bk/Pg 0387/0534

  4. Jul 5, 1983

    JALBERT DANIEL J &

    Bk/Pg 0307/1065

More on Sawyer Hill Rd

View source assessor card