Skip to main content

Parcel · Map 93 · Lot 21

31 CHERNISKE RD

Owner: SERENA JR FRANK A

Assessed value

$372,060

$243,530 bldg

Acreage

2.44 ac

$152,484 / ac

Land use

101

R80

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Oct 16, 2019

    SERENA JR FRANK A

    Bk/Pg 1184/862

  2. Jul 17, 2002

    SERENA JR FRANK A

    Bk/Pg 0711/0433

    $2,000
  3. Aug 16, 1996

    SERENA FRANK A JR + LISA MARIE

    Bk/Pg 0542/0711

    $187,500
  4. Jan 17, 1989

    MAHONEY MICHEAL&SUSAN

    Bk/Pg 0414/0965

More on Cherniske Rd

View source assessor card