Skip to main content

Parcel · Map 64 · Lot 74

LITCHFIELD RD

Owner: WILLIAMS RONALD J EST OF + FLORENCE V

Assessed value

$75,600

Acreage

2.72 ac

$27,794 / ac

Land use

100

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Aug 10, 2015

    WILLIAMS RONALD J EST OF + FLORENCE V

    Bk/Pg 1115/0468

  2. Apr 23, 2012

    WILLIAMS RONALD J EST OF + FLORENCE V

    Bk/Pg 0529/0613

  3. Jan 28, 1996

    WILLIAMS RONALD J EST OF + FLORENCE V

    Bk/Pg 0529/0613

    $40,000
  4. May 16, 1985

    CHAPPUIS BARBARA A

    Bk/Pg 0327/1091

More on Litchfield Rd

View source assessor card