Skip to main content

Parcel · Map 3 · Block 4 · Lot 62 · Unit 1

170 CARMEN HILL RD

Owner: SCHNEIDER CRAIG D + JENNIFER A

Assessed value

$401,450

$319,550 bldg

Acreage

2 ac

$200,725 / ac

Land use

101

R80

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Dec 6, 2004

    SCHNEIDER CRAIG D + JENNIFER A

    Bk/Pg 0841/0001

    $425,000
  2. Nov 8, 1993

    MORGAN JOHN E JR + MARY E

    Bk/Pg 0481/1023

    $55,000
  3. Jul 18, 1969

    GREENSTEIN ROBERT I & ELSIE D

    Bk/Pg 0194/0404

More on Carmen Hill Rd

View source assessor card