Skip to main content

Parcel · Map 11 · Lot 1

15 PUMPKIN HILL LN

Owner: CHAPIN SUSAN LEE

Assessed value

$440,580

$353,780 bldg

Acreage

3.06 ac

$143,980 / ac

Land use

101

R40/80

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Jan 27, 2025

    CHAPIN SUSAN LEE

    Bk/Pg 1283/525

  2. May 20, 2016

    CHAPIN SUSAN LEE

    Bk/Pg 1128/0179

  3. May 20, 2016

    CHAPIN SUSAN LEE

    Bk/Pg 1128/0176

  4. Mar 26, 2009

    CHAPIN SUSAN LEE

    Bk/Pg 0982/0792

  5. Jul 29, 1983

    TERRY FRANCES L

    Bk/Pg 0308/0663

More on Pumpkin Hill Ln

View source assessor card