Assessed value
$33,320
Acreage
1.48 ac
$22,514 / ac
Land use
100
R80
Year built
—
Owner mailing
40 PUMPKIN HILL LN NEW MILFORD, CT 06776
Recorded sales
Jun 20, 2016
— PHL HOLDINGS LLC
Bk/Pg 1129/0773
Apr 4, 2006
— LITTMAN MARK + GIOIELLA DAVID
Bk/Pg 0897/0492
Feb 15, 2006
— LITTMAN MARK + GIOIELLA DAVID
Bk/Pg 0892/0579
Nov 5, 2001
— WINSON GEORGE B + JOANN B
Bk/Pg 0683/0216
Nov 12, 1999
— WINSON GEORGE B + WASHAM JOANN B
Bk/Pg 0623/0549
More on Pumpkin Hill Ln
7 PUMPKIN HILL LN
$333,410 · 2.65 ac
10 PUMPKIN HILL LN
$302,680 · 1.36 ac
11 PUMPKIN HILL LN
$272,370 · 0.5 ac
15 PUMPKIN HILL LN
$440,580 · 3.06 ac
17 PUMPKIN HILL LN
$242,200 · 0.56 ac
21 PUMPKIN HILL LN
$338,030 · 0.82 ac
28 PUMPKIN HILL LN
$1,157,160 · 16.61 ac · Built 2019
40 PUMPKIN HILL LN
$523,450 · 3.46 ac