Skip to main content

Parcel · Map 40 · Lot 36 · Unit 4

14 CONCORD WAY

Owner: MALACHUK KRISTIN

Assessed value

$390,310

$288,680 bldg

Acreage

1.38 ac

$282,833 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Mar 13, 2023

    MALACHUK KRISTIN

    Bk/Pg 1258/134

    $489,900
  2. Feb 1, 1999

    QUARE THOMAS G + DEBORAH A

    Bk/Pg 0602/0734

    $227,500
  3. Jul 12, 1995

    GREGORY JANE

    Bk/Pg 0518/0014

    $300,000
  4. Jun 2, 1986

    WINKELSTERN KENNETH & ROBERT

    Bk/Pg 0346/0665

More on Concord Way

View source assessor card