Skip to main content

Parcel · Map 40 · Lot 36 · Unit 10

9 CONCORD WAY

Owner: AMPELOQUIO, MANUEL L II + SAMANTHA

Assessed value

$335,150

$251,370 bldg

Acreage

1.62 ac

$206,883 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. May 28, 2021

    AMPELOQUIO, MANUEL L II + SAMANTHA

    Bk/Pg 1221/464

    $400,000
  2. Dec 29, 2014

    AARON TYLER F

    Bk/Pg 1105/0029

    $311,000
  3. Feb 15, 2001

    OXTON JOHN G + TEDDY C

    Bk/Pg 0656/0105

    $255,000
  4. Jun 27, 1997

    GRILLO JOSEPH A & DEBORAH A

    Bk/Pg 0560/0810

    $202,000
  5. Jul 12, 1995

    GREGORY JANE

    Bk/Pg 0518/0014

    $300,000

More on Concord Way

View source assessor card