Skip to main content

Parcel · Map 42 · Lot 8 · Unit B

2 PASTURE WAY

Owner: CANGIANNI NICHOLAS V

Assessed value

$353,360

$257,740 bldg · $4,620 land

Acreage

2.45 ac

$144,229 / ac

Land use

107

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Sep 17, 2007

    CANGIANNI NICHOLAS V

    Bk/Pg 0948/0375

    $360,000
  2. Feb 25, 2002

    MAIN GARY S + AMY L

    Bk/Pg 0695/0752

  3. Jan 14, 2000

    MAIN GARY S + SWALLOW AMY L

    Bk/Pg 0627/0410

    $205,000
  4. Aug 26, 1998

    SPATOLA JOHN + MICHELSEN MATTHEW

    Bk/Pg 0590/0283

    $38,000
  5. Jun 24, 1996

    DWY DAVID + OWENS ELIZABETH

    Bk/Pg 0538/0873

    $35,000

More on Pasture Way

View source assessor card