Skip to main content

Parcel · Map 83 · Lot 71 · Unit 2

41 GROVE RD

Owner: COYLE, BRIAN; IRETON, MEGHAN

Assessed value

$279,020

$208,950 bldg

Acreage

1.07 ac

$260,766 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

Gaylordsville, CT

Recorded sales

  1. Jun 8, 2021

    COYLE, BRIAN

    Bk/Pg 1222/216

    $325,000
  2. Dec 27, 2017

    MOSHER TYLER

    Bk/Pg 1156/1109

    $240,000
  3. Dec 14, 2006

    COTTER SEAN L + ALLEN CYNTHIA

    Bk/Pg 0923/0375

    $280,000
  4. Aug 21, 1998

    WRIGHT KEVIN J + CARRIE L

    Bk/Pg 0590/0020

    $153,000
  5. Nov 24, 1997

    BUCK JONATHAN W + JEANANN

    Bk/Pg 0569/0868

More on Grove Rd

View source assessor card