Skip to main content

Parcel · Map 49 · Lot 140 · Unit 17

29 BAYBERRY LN

Owner: LISS DAVID J; CASSAVECHIA LINDSEY

Assessed value

$456,420

$351,960 bldg

Acreage

2.21 ac

$206,525 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Dec 29, 2023

    LISS DAVID J

    Bk/Pg 1269/37

    $595,000
  2. Apr 25, 2014

    POTOK CHRISTOPHER C + TABITHA H

    Bk/Pg 1093/0342

    $410,000
  3. Jul 15, 2010

    OGDEN MICHAEL J + MARCI F

    Bk/Pg 1012/0725

    $425,000
  4. May 30, 2006

    LOPEZ ERIC + CHRISTINA B

    Bk/Pg 0902/0720

    $524,900
  5. Aug 3, 2000

    QUINN KEVIN D + BETTY A

    Bk/Pg 0641/0233

    $358,000

More on Bayberry Ln

View source assessor card
29 BAYBERRY LN — New Milford Land Records