Skip to main content

Parcel · Map 3 · Block 2 · Lot 32

198 CARMEN HILL RD

Owner: BLYNN BRANDON D

Assessed value

$360,850

$265,720 bldg

Acreage

2.68 ac

$134,646 / ac

Land use

101

R80/20

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Dec 3, 2001

    BLYNN BRANDON D

    Bk/Pg 0686/0277

    $215,000
  2. Feb 23, 1995

    SEVERINO JOSEPH J

    Bk/Pg 0510/0515

  3. Sep 28, 1983

    SEVERINO JOSEPH + DAWN

    Bk/Pg 0310/0259

  4. Mar 27, 1978

    PIECK ERICH + CAROL S

    Bk/Pg 0263/0554

More on Carmen Hill Rd

View source assessor card