Skip to main content

Parcel · Map 19 · Lot 35

8 SANDPIPER LN

Owner: KELLEHER BRIAN D + PAULA A

Assessed value

$525,280

$413,210 bldg

Acreage

1.82 ac

$288,615 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Oct 3, 1996

    KELLEHER BRIAN D + PAULA A

    Bk/Pg 0545/0696

    $319,000
  2. Dec 19, 1994

    GREGORY JANE INC

    Bk/Pg 0507/0352

    $255,000
  3. Jan 23, 1989

    IOANNA CORINNE

    Bk/Pg 0402/0807

More on Sandpiper Ln

View source assessor card