Skip to main content

Parcel · Map 19 · Lot 97

10 SUNRISE LN

Owner: DUNCAN IAN TAYLOR + VICTORIA LEE

Assessed value

$397,110

$293,370 bldg

Acreage

2.57 ac

$154,518 / ac

Land use

101

R80/R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Jul 5, 2011

    DUNCAN IAN TAYLOR + VICTORIA LEE

    Bk/Pg 1033/0626

    $320,000
  2. Feb 2, 1995

    CHESSER JANET B

    Bk/Pg 0509/0787

    $174,000
  3. May 27, 1994

    SPIE GROUP INC

    Bk/Pg 0495/0036

    $235,000
  4. Aug 24, 1987

    CHESSER LEICLE E + JANET B

    Bk/Pg 0377/0616

    $297,500

More on Sunrise Ln

View source assessor card