Skip to main content

Parcel · Map 21 · Block 2 · Lot 65

85 JERUSALEM RD

Owner: HALLER MARC F

Assessed value

$370,230

$270,200 bldg

Acreage

5.17 ac

$71,611 / ac

Land use

101

R80

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Jul 24, 2023

    HALLER MARC F

    Bk/Pg 1263/34

    $380,000
  2. Jul 24, 2023

    GRAY ARLEY

    Bk/Pg 1263/32

  3. Aug 2, 2017

    GRAY ARLEY + BALMESEDA JORGE A

    Bk/Pg 1150/0344

  4. Aug 2, 2017

    RADER MARTIN A JR + BALMESEDA JORGE A

    Bk/Pg 1150/0342

  5. Jun 7, 2017

    GRAY ARLEY + BALMESEDA JORGE A

    Bk/Pg 1147/0858

More on Jerusalem Rd

View source assessor card