Skip to main content

Parcel · Map 21 · Block 3 · Lot 10 · Unit 3

5 LOOKOUT RIDGE RD

Owner: NEWBERT DENNIS A + DIANA M

Assessed value

$459,960

$338,520 bldg

Acreage

1.47 ac

$312,898 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Aug 1, 2003

    NEWBERT DENNIS A + DIANA M

    Bk/Pg 0770/0251

  2. Apr 7, 1998

    NEWBERT DIANA M

    Bk/Pg 0578/0942

    $49,000
  3. May 11, 1994

    F B DEVELOPMENT LLC

    Bk/Pg 0493/0950

  4. May 7, 1994

    HARMONY ENTERPRISES INC

    Bk/Pg 0493/0787

  5. Oct 13, 1993

    HARMONY ENTERPRISES INC

    Bk/Pg 0480/0397

More on Lookout Ridge Rd

View source assessor card