Skip to main content

Parcel · Map 21 · Block 3 · Lot 13 · Unit 6

16 LOOKOUT RIDGE RD

Owner: MIETELSKI JOHN + NANCY A

Assessed value

$439,530

$344,120 bldg

Acreage

1.38 ac

$318,500 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Jun 11, 2001

    MIETELSKI JOHN + NANCY A

    Bk/Pg 0667/0609

    $329,900
  2. Dec 21, 2000

    WAYDEN BUILDERS

    Bk/Pg 0651/0691

    $56,905
  3. May 12, 1994

    BEATTY TIMOTHY J

    Bk/Pg 0494/0074

    $40,000
  4. May 7, 1994

    HARMONY ENTERPRISES INC

    Bk/Pg 0493/0787

  5. Oct 13, 1993

    HARMONY ENTERPRISES INC

    Bk/Pg 0480/0397

More on Lookout Ridge Rd

View source assessor card