Skip to main content

Parcel · Map 3 · Block 4 · Lot 58

180 CARMEN HILL RD

Owner: PERROTTI CHRISTINE M

Assessed value

$283,640

$197,750 bldg

Acreage

2.04 ac

$139,039 / ac

Land use

101

R80

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Apr 7, 2003

    PERROTTI CHRISTINE M

    Bk/Pg 0748/0194

  2. Jul 1, 1999

    PERROTTI PHILIP + CHRISTINE

    Bk/Pg 0613/0850

    $206,000
  3. Jan 28, 1993

    BELINDA STEPHEN + LINDA M

    Bk/Pg 0465/1113

  4. Jun 29, 1992

    ARMENT LINDA M + BELINDA STEPH

    Bk/Pg 0454/0996

    $175,000

More on Carmen Hill Rd

View source assessor card