Skip to main content

Parcel · Map 3 · Block 4 · Lot 59

178 CARMEN HILL RD

Owner: LAL SURRINDER

Assessed value

$306,600

$223,090 bldg

Acreage

1.84 ac

$166,630 / ac

Land use

101

R80

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Jun 1, 2001

    LAL SURRINDER

    Bk/Pg 0666/1059

    $220,000
  2. Apr 24, 1992

    FELLING MARK + DIANA

    Bk/Pg 0450/1028

    $167,000
  3. Jun 25, 1991

    205 CHURCH STREET CORP

    Bk/Pg 0438/0689

    $3,250

More on Carmen Hill Rd

View source assessor card