Skip to main content

Parcel · Map 3 · Block 4 · Lot 61

172 CARMEN HILL RD

Owner: SANDOR PETER E +; KOMUVES-SANDOR TUNDE

Assessed value

$292,180

$197,470 bldg

Acreage

2.56 ac

$114,133 / ac

Land use

101

R80

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Apr 6, 2004

    SANDOR PETER E +

    Bk/Pg 0807/0345

    $289,000
  2. Apr 13, 1971

    LEVIN PETER J + THERESA R

    Bk/Pg 0204/0570

More on Carmen Hill Rd

View source assessor card