Skip to main content

Parcel · Map 23 · Lot 20

2 TOWN FARM RD

Owner: CARLSON GREGORY R + BRITTANY V

Assessed value

$284,270

$191,870 bldg

Acreage

2 ac

$142,135 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. May 15, 2015

    CARLSON GREGORY R + BRITTANY V

    Bk/Pg 1110/1189

    $255,500
  2. Mar 17, 2015

    KNOWLES DONALD M TRT 11//5/98 1/2 INT +

    Bk/Pg 1108/0209

  3. Sep 2, 2014

    KNOWLES DONALD M TRT 11//5/98 1/2 INT +

    Bk/Pg 1099/1184

  4. Nov 16, 1998

    KNOWLES DONALD M TRT 11//5/98 1/2 INT +

    Bk/Pg 0596/0854

  5. Nov 16, 1998

    KNOWLES DONALD M +

    Bk/Pg 0596/0852

More on Town Farm Rd

View source assessor card