Skip to main content

Parcel · Map 24 · Lot 49

3 MAPLEWOOD DR

Owner: SPECTOR ROWENA A

Assessed value

$426,370

$331,100 bldg

Acreage

1.58 ac

$269,854 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Apr 10, 2018

    SPECTOR ROWENA A

    Bk/Pg 1160/1141

  2. Oct 22, 1990

    SPECTOR JOEL + ROWENA A

    Bk/Pg 0428/0445

    $260,000
  3. Aug 11, 1988

    FLEMING THOMAS F + THERESA

    Bk/Pg 0395/0149

    $310,000

More on Maplewood Dr

View source assessor card