Skip to main content

Parcel · Map 25 · Lot 9

11 CAMBRIDGE CIR

Owner: LAPINER, ROBERT S + GISELE H

Assessed value

$425,950

$320,810 bldg

Acreage

1.89 ac

$225,370 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Sep 15, 2022

    LAPINER, ROBERT S + GISELE H

    Bk/Pg 1251/154

  2. Oct 27, 2020

    LAPINER, ROBERT S + GISELE H

    Bk/Pg 1204/786

    $440,000
  3. Oct 27, 2020

    VALZANIA, MARK L + KIM

    Bk/Pg 1204/784

  4. Oct 1, 2002

    VALZANIA MARK L + KIM + GEORGE

    Bk/Pg 0720/0522

    $420,000
  5. Jan 22, 1980

    MILLER LYNDALL L + NANCY J

    Bk/Pg 0279/0896

More on Cambridge Cir

View source assessor card