Skip to main content

Parcel · Map 25 · Lot 19

14 CAMBRIDGE CIR

Owner: SANTANA EDUARDO M; SANTANA ISMAEL E + ANGELA R

Assessed value

$365,330

$282,240 bldg

Acreage

1.79 ac

$204,095 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Feb 2, 2026

    SANTANA EDUARDO M

    Bk/Pg 1298/1056

    $500,000
  2. Jul 29, 2016

    GUASTAFERRO NICHOLAS E +

    Bk/Pg 1131/1126

    $327,500
  3. Oct 1, 2008

    WILKINSON ANDREW + ZHANE E

    Bk/Pg 0974/0419

    $428,000
  4. Apr 26, 2004

    HO PHILIP T + AGNES MANGAOANG

    Bk/Pg 0809/0741

  5. Apr 22, 2004

    HO PHILIP T

    Bk/Pg 0809/0460

    $425,000

More on Cambridge Cir

View source assessor card