Assessed value
$213,780
$138,740 bldg
Acreage
4.48 ac
$47,719 / ac
Land use
101
R80
Year built
—
Owner mailing
New Milford, CT
Recorded sales
May 19, 1989
— ALDRICH FREDERICK
Bk/Pg 0407/0660
May 29, 1981
— ALDRICH FREDERICK + HOLLY
Bk/Pg 0289/0825
Assessed value
$213,780
$138,740 bldg
Acreage
4.48 ac
$47,719 / ac
Land use
101
R80
Year built
—
New Milford, CT
May 19, 1989
— ALDRICH FREDERICK
Bk/Pg 0407/0660
May 29, 1981
— ALDRICH FREDERICK + HOLLY
Bk/Pg 0289/0825