Skip to main content

Parcel · Map 6 · Lot 17

47 CARMEN HILL RD

Owner: NECEF JASON C + ATHENA A

Assessed value

$324,030

$243,670 bldg

Acreage

1.41 ac

$229,809 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. May 16, 2013

    NECEF JASON C + ATHENA A

    Bk/Pg 1075/0486

    $292,500
  2. Dec 30, 1991

    FRANZ JOEL + PHYLLIS

    Bk/Pg 0445/0945

    $196,000
  3. Nov 28, 1990

    STITES DAVID E + NIELLE

    Bk/Pg 0429/0781

    $193,000
  4. Jun 18, 1976

    ORLANDI ROBERT J + ANNA B

    Bk/Pg 0246/0158

More on Carmen Hill Rd

View source assessor card